Při příchodu do hry jsou finalisté opakem

Drsná práce. Griezmann, Mbappa, Pogba a dokonce i Kante jsou krytem týmu. Ještě mnohem víc práce dělají zcela nepostřehnutelní hráči: lpí na dlouhé průchody a odvádějí obránce tím, že míří bez míče do Oliviera Giruda – extrémní útočníci dostávají kanály hlavně kvůli jeho chytrému pohybu; a Blaze Matuidi vytváří numerickou výhodu v obraně v určitých zónách – kvůli tomu tým omezuje útoky soupeře a blokuje všechny příjemce programů.

Při příchodu do hry jsou finalisté opakem, to je zřejmé z klíčových segmentů v dálce: vůdci táhnou Chorvatsko, systém táhne Francii. Vítězství Chorvatska bude vítězstvím Modricu nebo Manjukicovi ve třídě, vítězství Francie bude trénovat na úkor kvalitní obrany a nadvlády v určitých zónách nebo zapletením obrany.

Deschamps bude lepší než Henri. Proč ve finále mistrovství světa je třeba fandit za FrancePhoto: FIFA

Po ukončení kariéry hráče se oporník Deschamps nezměnil principy postavení a pokračoval v drsné práci. A to přineslo výsledek: jeho tým se podařilo do finále mezinárodního turnaje podruhé za dva roky.

Nejnepozoruhodnější hráč z generace 98 vybral nejtěžší cestu. Ve finále může skákat přes Henriho, Dugarryho a Lizarazu – ty, kteří se rozhodli svítit se svými obličeji a diskutovat o ostatních: mistr světa jako fotbalista se může stát mistrem světa jako trenér. Pak bude konečně uznán.

V zápase na třetí místo se vyskytly obavy: nikdo nechtěl vidět nudný fotbal, ve kterém se tyto týmy hrály navzájem ve skupině G. Smíšené sestavy a vítězství Belgie s výsledkem 1: 0 v Kaliningradu bylo stále vidět.

S touto diplomovou práci možná nesouhlasíte, ale v zápase o bronzové medaile na stadionu v Petrohradě jsme byli poctěni nemotivovaným týmem Anglie, který se na tomto setkání hrál jen proto, že to vyžadují turnajové předpisy. Neposedný fotbal – žádná myšlenka, žádná touha, žádný zájem; aniž by se snažil vzít s sebou nezapomenutelné odměny a učinit fotbal vždycky doma, kde na něj čekají oslnivé dámy.